BIP
1. Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny
Aktualności
INFORMACJA 1. OŚRODKA RADIOELEKTRONICZNEGO
16.09.2017
W przestrzeni medialnej, za pośrednictwem Internetu rozpowszechniono 15 września 2017 roku nieprawdziwą informację o rzekomej rozmowie dowódcy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego z redaktorem jednego z lokalnych portali prasowych.

Szanowni Państwo

W przestrzeni medialnej, za pośrednictwem Internetu rozpowszechniono 15 września 2017 roku nieprawdziwą informację o rzekomej rozmowie dowódcy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego z redaktorem jednego z lokalnych portali prasowych. Rozmowa miała dotyczyć działania jednostki wojskowej.

Oświadczam, że publikacja jest w całości nieprawdziwa.

 

Stanowi naruszenie zasad etyki dziennikarskiej, prawa prasowego oraz dobrych praktyk. Dezinformuje, manipuluje i nie spełnia kryteriów informacji prasowej. Autor narusza godność oraz dobre imię Wojska Polskiego, Dowódcy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego Pana Pułkownika Andrzeja KOZERY.

Informuję, że Pan Pułkownik Andrzej KOZERA nie udzielał wywiadu redaktorowi i nie wypowiedział żadnej z cytowanych w tekście publikacji treści. Nieprawdziwe jest również stwierdzenie, które znalazło się w petycji mieszkańców pewnej miejscowości kierowane do Ministra Zdrowia Pana Konstantego Radziwiłła, że jakoby dowództwo jednostki wojskowej z Grójca nie udzielało żadnych odpowiedzi w przedmiotowej sprawie. Nikt z Dowódcą ani Dowództwem Ośrodka nie nawiązywał kontaktu.

Proszę o świadome, krytyczne czytanie tekstów dotyczących problematyki bezpieczeństwa oraz Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie znam i nie rozumiem intencji redakcji internetowej. Z przykrością odnotowuję, że postępowanie autorów może nosić znamiona zamierzonego działania na niekorzyść wspomnianych osób i instytucji. Zaapelowaliśmy o właściwą, niezwłoczną reakcję oraz sprostowanie kłamliwych i obraźliwych treści. Rozważamy rozpoczęcie stosownej procedury prawnej.

Z poważaniem,

Rzecznik Prasowy 1. Ośrodka Radioelektronicznego

ppłk Grzegorz BOCHNIAK

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych